شرح نيوز
اهمیت فعال سازی دو مرحله ای در امنیت حساب ها

اهمیت فعال سازی دو مرحله ای در امنیت حساب ها

مقاله از سایت کافه کسب و کار

زندگی بدون اینترنت و گوشی های هوشمند عملا غیر ممکن است. گوشی تبدیل به یک صندوقی شده است که با ارزش ترین اطلاعات ما را در خود جای داده است. به همین علت باید خیلی حواستان را جمع کنید تا اطلاعتتان از گوشی به بیرون نرود. با توجه به این مسئله می توانید به اهمیت فعال سازی دو مرحله ای در امنیت حساب ها پی ببرید. این قابلیت به شما کمک خواهد کرد تا از ورود هکرها به داخل گوشیتان جلوگیری کنید و تا حدودی از امنیت بهره ببرید. در ادامه به صورت کامل تر این موضوع را مورد بررسی قرار خواهیم داد. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

چرا باید از تایید دو مرحله ای استفاده کنیم؟

زمانی که اقدام به خرید گوشی های هوشمند می کنید، حتما به فکر نصب انواع برنامه ها و استفاده از اینستاگرام، جیمیل، واتساپ و... هستید. برای هر کدام از این برنامه ها از یک رمز استفاده می کنید. به همین علت ممکن است تمامی این اطلاعات در دسترس سواستفاده گران قرار بگیرد. برای جلوگیری از این امر به شما پیشنهاد می کنیم حتما از تایید دو مرحله ای استفاده کنید. حتی اگر رمز عبور اولیه شما لو برود، هکرها به هیچ عنوان نمی توانند وارد حساب شما شوند و این اهمیت بالای فعال سازی دو مرحله ای در امنیت حساب ها را نشان می دهد و به اثبات می رساند.

تایید دو مرحله ای چگونه فعال می شود؟

زمانی که به اهمیت تایید دو مرحله ای پی ببرید، حتما به دنبال فعال کردن آن هستید. فعال کردن این تاییدیه بستگی به نوع برنامه شما دارد ولی به طور کلی باید به بخش امنیتی بروید. برای اینکه با این روند بیشتر آشنا شوید، ما یک مثال به شما خواهیم زد. فرض کنید می خواهید تایید دو مرحله ای نرم افزار تلگرام را فعال کنید. برای این امر در ابتدا به قسمت تنظیمات یا Settings بروید و از آنجا گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید. اگر به بخش پایین امنیت توجه کنید با Tow Step Verification روبه رو خواهید شد.

در این مرحله شما یک رمز عبور تعیین خواهید کرد و همچنین برای بهره مندی از پشتیبان می توانید ایمیل خود را نیز وارد کنید تا در صورت فراموشی رمز عبور، پسورد دوباره به شما ارسال شود. اگر هیچگونه ایمیلی ثبت نکنید و رمز عبور را نیز فراموش کنید، در آن صورت کاری از دست شما برنخواهد آمد و برای استفاده مجدد از برنامه باید اکانتتان را یک بار پاک کنید و دوباره یک اکانت جدید بسازید.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم درباره اهمیت فعال سازی دو مرحله ای در امنیت حساب ها با شما بگوییم. امنیت یکی از موارد بسیار پراهمیت است که هر کاربری با داشتن گوشی های هوشمند و یا دیگر تکنولوژی ها باید به آن توجه ویژه ای را داشته باشد. در این راستا می توانید از فعال سازی دو مرحله ای استفاده کنید. در این مطلب اشاره کاملی به این موضوع کردیم و همچنین نحوه فعال سازی آن در تلگرام را با شما به اشتراک گذاشتیم و به بررسی مهم ترین نکات آن پرداختیم. پس برای حفظ امنیت خود، حتما به این موارد توجه ویژه ای داشته باشید.

 

چهارشنبه بیست و چهارم 6 1400
(0) نظر
برچسب ها :
X