شرح نيوز
تعیین تکلیف ۳۰ هزار معلم/ تشریح تحول در دستگاه تعلیم و تربیت توسط وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش گفت: تحول در آموزش و پرورش، با ارتقاء صلاحیت‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای منابع انسانی محقق می‌شود.

محسن حاجی‌میرزایی امروز در اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی که در محل باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد، اظهار کرد: هیچ نهادی بالقوه‌تر از آموزش و پرورش نیست.

او دستگاه تعلیم و تربیت را رکن اصلی آموزش کشور دانست و خاطرنشان کرد: اهداف نظام و آرمان امام (ره) و انقلاب در این نهاد به انجام می‌رسد.

وزیر آموزش و پرورش با مطرح کردن این سوال که «توجه کنیم مأموریت اصلی ما چیست؟»، بیان کرد: باید گفتمان خود را معطوف به مسائل مهم آموزش و پرورش کنیم.

حاجی‌میرزایی تحول در آموزش و پرورش را مشروط بر تحول نیروی انسانی دانست و افزود: باید بر توان و ظرفیت خود اتکا کنیم و از همه توانایی‌های خود، حداکثر بهره را ببریم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بحران کرونا در امر آموزش، یادآور شد: این پیشامد، توجه مردم به آموزش و پرورش و تلاش‌های معلمان و فرهنگیان را بیشتر و شفاف‌تر کرده است.

او تصریح کرد: کرونا یک جهش را رقم زد و ما باید راهبران این جهش باشیم.

حاجی میرزایی تغییر و تحول با کیفیت را وابسته به معلم دانست و گفت: تحول در آموزش و پرورش، تنها با ارتقاء صلاحیت‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای منابع انسانی، محقق می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۸۳ هزار و ۷۰۰ معلم در سه مرحله ساماندهی و تعیین تکلیف شده‌اند، گفت: ۳۰ هزار معلم باقیمانده نیز ابتدای سال آینده تعیین تکلیف می‌شوند.

معطوف شدن توجه خانواده‌ها به رسالت ما بعد از کرونا

او تحول در آموزش و پرورش را مشروط بر تحول نیروی انسانی سیستم عنوان کرد و گفت: باید بر توان و پتانسیل خود اتکا کنیم و از همه توانایی‌های خود حداکثر بهره را ببریم.

مقام عالی وزارت با اشاره به بحران کرونا که در امر آموزش ایجاد کرده، یادآور شد: این پیشامد توجه مردم به آموزش و پرورش و تلاش‌های معلمان و فرهنگیان را شفاف‌تر کرده است.

او تصریح کرد: کرونا یک جهش را رقم زد و ما باید راهبران این جهش باشیم.

حاجی میرزایی تغییر و تحول با کیفیت را منوط به معلم با کیفیت دانست و گفت: باید نوع نگرش به مسائل تغییر یابد و انعطاف داشتن در مسیر راه مهم است.

نظارت فرآیندی بر آموزش غیرحضوری داریم

جعفر پاشایی نیز در این اجلاس گفت: به همت مدیران نواحی و مناطق توانستیم در زیست بوم جدید شرایط عملکرد خوبی داشته باشیم به طوری که کسب رتبه اول در جذب پیش دبستانی، رتبه دوم نانو، پیشتاز در تولید محتوا و اجرای طرح آجر به آجر به یاری مدیران امکان پذیر شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی اضافه کرد: نظارت فرآیندی بر آموزش غیرحضوری (سنجشگران کیفیت آموزش مجازی) در فاز اول انجام پذیرفته و فاز دوم در حال انجام و فاز سوم نیزدر آینده انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام/


دوشنبه هجدهم 12 1399
(0) نظر
برچسب ها :
X