شرح نيوز
پمپ کارواش چیست؟

کارواش، در اصطلاح عامیانه مکانی است که عموماً ماشین در آنجا شسته میشود؛ اما در واقع کارواش نام یک دستگاه است که انواع مختلفی دارد. به طور کلی نمیتوان یک زمان و فشار دقیق برای آبیاری اعلام کرد و همه چیز به شرایط شما و نوع گل و گیاهان و نوع خاک و شرایط جوی منطقه شما بستگی دارد. کارواش دستی را میتوان به انواع مختلفی تقسیم بندی نمود. کارواش صنعتی را براساس مولفه های زیادی دسته بندی می کنند که باید آنها را بر اساس نیاز انتخاب کرد و مورد استفاده قرار داد. آبپاش های مخفی شونده مدل دیگری از آبپاش ها هستند که داخل زمین دفن شده و زمان آبیاری تحت فشار، آب پاش از زمین بیرون آمده، آبیاری را انجام داده و بعد از قطع سیستم مجدد به داخل زمین بر می گردند. این آب پاش مخفی شونده دارای یک فنر است که پس از اتمام آبیاری و قطع شدن جریان آب، این فنر جمع میشود و دوباره قسمت متحرک آن پایین میآید و همسطح خاک میشود. 

استفاده از آبپاش مخفی شونده هانتر موجب صرفه­جویی در مصرف آب و ­ انجام بهینه­تر فرآیند آبیاری می شود. جهت راه اندازی دستگاه کارواش صنعتی ۲۰۰ بار BERTOLINI ایتالیا ابتدا دریچه روغن بالای پمپ را باز کرده و از روی پمپ بردارید و گیج روغن را جایگزین آن نمایید. اندازی روغن برای تعویض 0.95 لیتر و نوع روغن استفاده شده 30sae است. بخار خشک رطوبت بسیار کمی دارد و برای شستشوی قسمت های حساس الکترونیکی بهترین گزینه است. رطوبت مورد نیاز برای مرغ ها را در طول دوره رشد تامین می کند. دستگاه کارواش دستی با استفاده از فشار بسیار بالای آب باعث پاشش آب به بیرون و روی سطح مورد نظر میشود. دستگاه شوینده فشار قوی الکتریکی سطح صدای پایین تری داشته و آلودگی خاصی ایجاد نمی کند. ماشینآلات سنگین که سطح گستردهای دارند و شستشوی آن زمان و نیروی زیادی را میطلبد با کارواش صنعتی به راحتی تمیز خواهد شد. در مورد این گونه از کارواش ها باید بگوییم که کارواش خانگی در واقع یک دستگاه شستشوی مکانیزه از رده دستگاه های نظافت صنعتی می باشد که از قدرت پاشش آب با فشار بالا جهت انجام عملیات شستشو استفاده می نماید .این نوع از کارواش ها دسته ای از شوینده های فشار قوی می باشند که بیشترین فشار قابل ارائه به وسیله ی ان ها کمتر از ۲۰۰ بار است.واغلب در عملیات نظافت و شستشوی سبک بیرون از خانه مانند تمیز کردن باربیکیو ،شستن ماشین،موتور و دوچرخه ،نظافت پاسیو،شستشوی سنگ فرش پیاده رو ،شستشوی نمای خانگی ،پنجره ها ،فنس ونرده ها وحتی گاهی اوقات به منظور استفاده از نماشویی حرفه ای به کار برده می شوند.

یکی از مزایای استفاده از کارواش صنعتی صرفه جویی در هزینه است و همچنینی باعث کارایی بسیار بالایی نسبت به نظافت به روش های سنتی و دستی می باشد. اینکه یک کارواش صنعتی چه کاربردی دارد و در چه مکانی مورد استفاده قرار میگیرد باعث گروهبندی متفاوت این دستگاه میشویم. بعد از انجام آبرسانی و اتمام آن تایمر شما نیاز به تنظیم مجدد برای اجرای آبیاری دارد. سیستم را انداز آرام موتور کارواش صنعتی تک فاز به منظور افزایش تدریجی دور موتور در این دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. بعلت محافظت کامل از پمپ واترجت، جلوگیری از استهلاک و افزایش طول عمر آن تا حد ا مکان، از باکیفیت ترین مواد و قطعات برای تولید پمپ اسفاده شده است که از آن جمله میتوان سرپمپ های تولید شده از آلیاژ برنج، پیستون سرامیکی با بهترین کیفیت، رینگ های تفلون گرافیت محافظ، سیستم قطع کن خودکار بای پس و … و مسلماً بهترین کارواش دستی آن کارواش دستی است که از نظر ویژگیهای ذکر شده بیشترین حد استاندارد را کسب کند. انواع کارواش صنعتی موجود است. 

کارواش صنعتی یکی از انواع وسایل نظافت صنعتی است. کارواش صنعتی دستگاه نظافت صنعتی است. عوامل بسیاری در تعیین کیفیت کارواش دستی صنعتی موثر است. عوامل متعددی بر قیمت کارواش صنعتی تاثیرگذار هستند. علاوه بر این جاهایی مثل صندلی، موکت یا کفپوش خودرو بعد از بخارشویی با بخار خشک به سرعت خشک شده و قابل استفاده می باشد. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، سر و صدای ناخواسته موجب آسیب شنوایی، اختلال خواب و رهاسازی هورمون استرس (کورتیزول) میشود که میتواند بر سیستم ایمنی و متابولیسم بدن تاثیر داشته باشد (8). همچنین سروصدا میتواند موجب افزایش احتمال حمله قلبی شود (8 و 9)، بهطوری که بر اساس تحقیقات انجام شده، سه درصد از سکته­های قلبی به همین علت در اروپا اتفاق میافتد (8). هدف مدیریت شهری پدید آوردن شهری سالم است که از نشانه­های آن فضای تمیز، محیط زیست پایدار، داشتن جامعه منسجم، دارا بودن وضعیت بالای بهداشتی و غیره می­باشد (4). در این راستا، براساس مصوبه مورخ 13/3/1369 هیئت وزیران و بند 20 ماده 55 قانون شهرداری­های کل کشور می­بایست طبق برنامه زمان­بندی که توسط ادارات کل حفاظت محیط زیست استان­ها تعیین می­شوند، کلیه صنایع مزاحم به محل­های مجاز منتقل شوند(9 و 10). یکی از مهم­ترین اهداف انتخاب مکان صنعتی، یافتن مناسب­ترین مکان با شرایط مطلوبی است که توسط معیارهای انتخاب تعریف شده­اند (11). به طور معمول، 80% داده­های مورد استفاده به وسیله مدیران و تصمیم­گیران به منظور تعیین مکان مناسب مناطق صنعتی داده­های مکانی هستند (12). در یک فرایند انتخاب مکان، تحلیل­گر تلاش می­کند تا مکان بهینه­ای را تعیین کند که از معیارهای مناسب پیروی ­کند. 

درباره پمپ کارواش: 

https://iran-pump.com/industrial-car-wash/

شنبه هجدهم 2 1400
(0) نظر
برچسب ها :
X